download

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

 1. ریست دستی گوشی سامسونگ: ریست فکتوری سامسونگ از طریق تنظیمات دستگاه

فلش دستی یا ریست دستی سامسونگ طریق تنظیمات روش بسیار خوبی برای تازه شدن گوشی است و به شکل یک گوشی جدید در می‌آید. برای این کار بایستی مراحل زیر را انجام دهید:

• ابتدا از داده هایی که در حافظه ی داخلی گوشی ذخیره شده یک بکاپ تهیه کنید؛ زیرا ریست کردن گوشی می تواند تمام اطلاعاتی که در حافظه ی داخلی گوشی شما وجود دارد را پاک کند. برای انجام این کار می توانید از نرم افزار dr.fone – Android Data Backup & Restore استفاده کنید.

• قبل از انجام کار مطمئن شوید که شارژ گوشی شما بالای 70% است زیرا این فرایند بسیار زمان بر است و ممکن است حین این کار گوشی تان خاموش شود و فرایند ریست شدن آن متوقف گردد.

• این فرایند قابل لغو کردن نیست. قبل از شروع کار از انجام آن اطمینان حاصل کنید.
ساده ترین روش برای ریست فکتوری یا هارد ریست گوشی استفاده از منوی تنظیمات است؛ هنگامی که گوشی شما روشن است به راحتی می توانید از این روش استفاده کنید.

گام اول: منوی تنظیمات را باز کنید و گزینه ی “Backup and Reset” را بیابید.

گام دوم: روی گزینه ی مورد نظر کلیک کنید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

گام سوم: حالا شما باید گزینه ی “factory data reset” را بیابید و روی آن کلیک کنید. سپس روی گزینه ی “reset device” کلیک کنید.

آموزش ریست فکتوری گوشی سامسونگ

گام چهارم: با رسیدن به این مرحله شما با گزینه ی erase everything مواجه می شود که گوشی از شما می پرسد؛ اجازه می دهید تمامی اطلاعات پاک شود. با تایید این گزینه ریست فکتوری گوشی آغاز می شود.

این فرایند ممکن است دقایقی به طول بینجامد. صبور باشید و از هرگونه دستکاری گوشی از جمله خاموش کردن یا خروج باتری گوشی خودداری نمایید، انجام این کار می تواند به گوشی شما آسیب بزند. دقایقی بعد تمامی داده های گوشی شما پاک خواهد شد و شما یک گوشی تازه خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش ریست فکتوری گوشی های اندرویدی

 2. ریست دستی سامسونگ وقتی به تنظیمات دسترسی نداریم

در مواردی که گوشی قفل است یا بر اثر مشکلات نرم افزاری به قسمت تنظیمات دسترسی نداریم باید از شیوه فلش دستی سامسونگ استفاده کنیم. برای این کار مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

گام اول: با استفاده از دکمه ی پاور گوشی خود را خاموش نمایید.

گام دوم: در این مرحله دکمه ی بالای صدا، دکمه ی Power و دکمه ی منو یا Home را (مطابق آن چه در شکل زیر می بینید) هم زمان با هم بگیرید، تا زمانی که گوشی در حالت ویبره قرار گیرد و لوگوی سامسونگ به نمایش در آید.

گوشی هایی که دکمه Home ندارد، برای ریست فکتوری کردن نیاز است دکمه پاور، دکمه ولوم بالا و ولوم پایین را همزمان فشار دهید.

روش های ریست فکتوری

گام سوم: در این مرحله دستگاه با موفقیت بوت می شود. پس از انجام شدن این مرحله گزینه ی “Wipe data / Factory reset” را انتخاب کنید. از دکمه های بالا و پایین صدا برای انتخاب گزینه و از دکمه پاور برای کلیک کردن بر روی آن استفاده کنید. در این مرحله قابلیت تاچ صفحه ی گوشی از کار می افتد.

ریست فکتوری گوشی موبایل سامسونگ گلکسی

گام چهارم: در این مرحله باید بر روی گزینه ی “Delete all user data” کلیک کرده و اجازه دهید فرایند ریست فکتوری انجام شود.

آموزش ریست فکتوری سامسونگ

گام پنجم: در این مرحله و پس از اتمام ریست فکتوری، با انتخاب گزینه ی ‘Reboot system now” گوشی شما تازه می شود و به تنظیمات کارخانه بر می گردد.

هارد ریست و ریست فکتوری سامسونگ

با اتمام این فرایند و ریست فکتوری کردن گوشی، مشکلات شما برطرف می شود.

کد ریست فکتوری سامسونگ

*2767*3855#

*2767*2878#

3. پاک کردن اطلاعات دستگاه قبل از فروش گوشی:

با گذشت زمان، گوشی های جدید با ویژگی های جدید و بهتر وارد بازار می شوند و مردم خواهان فروش گوشی های قدیمی خود هستند تا بتوانند گوشی هایی با مدل جدیدتر خریداری کنند. قبل از این کار لازم است تمامی تنظیمات، اطلاعات شخصی و سندهای مرتبط که در حافظه ی داخلی گوشی است، با ریست فکتوری کردن گوشی پاک شود.

تحقیقات اخیر نشان می دهد اگر چه ریست فکتوری تمامی اطلاعات شخصی شما را از گوشی پاک می کند اما میتواند برخی اطلاعات حساس که قابلیت هک شدن دارند را نگه دارد. هکرها می توانند با استفاده از این اطلاعات شناسه ایمیل شخصی کاربر، مخاطبین و عکس ها را از گوشی شما بازیابی کنند. بنابراین نیازی به گفتن این مطلب نیست که با ریست فکتوری کردن اطلاعات گوشی شما کاملا پاک نمی شود و با فروش آن اطلاعات شخصی شما در معرض خطر هک شدن خواهد بود.

برای حل این معضل پیشنهاد می کنیم از برنامه ی dr.fone toolkit – Android Data Eraser استفاده کنید. این برنامه یکی از بهترین برنامه های موجود در بازار برای پاک کردن اطلاعات شخصی شما از گوشی های قدیمی تان است. دلیل اصلی محبوبیت این نرم افزار سادگی و کاربر پسند بودن آن است که تمامی گوشی های اندروید موجود در بازار را پشتیبانی می کند.

با یک کلیک، این برنامه می تواند تمامی اطلاعات شخصی را از گوشی پاک کند به طوری که هیچ گونه نشانه ای از کاربر قبلی (که قابل ردیابی باشد) به جای نگذارد. در این حالت اطلاعات شخصی کاربر 100% غیر قابل دسترسی خواهد بود.

انجام این کار بسیار ساده خواهد بود؛ ابتدا برنامه یfor Android dr.fone toolkit را دانلود و آن را روی کامپیوتر خود نصب کنید.

RESET FACTORY

گوشی خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. سپس حالت Debugging mode را روی گوشی خود فعال نمایید.

آموزش هارد ریست و ریست فکتوری سامسونگ

با اتصال موفق گوشی به برنامه توسظ USB گزینه ی “Erase all Data” بالا می آید. روی این گزینه کلیک کنید.

reset factpry galaxy s4

بار دیگر برنامه از شما می خواهد که با تایپ کردن کلمه ی “delete” فرایند مورد نظر را مجددا تایید نمایید.

reset factory and hard reset samsung

دقایقی بعد اطلاعات گوشی شما (بسیار بهتر و امن تر از ریست فکتوری گوشی) پاک خواهد شد. با انجام این کار شما می توانید گوشی خود را با خیال راحت بفروشید.

hard reset samsung

در این مقاله نحوه ی فرمت کردن گوشی و ایمن کردن اطلاعات گوشی قبل از فروش توسط نرم افزار dr.fone  Android Data Eraser toolkit را به شما آموزش دادیم. مراقب باشید که اطلاعات شخصی تان در اختیار کسی قرار نگیرد و موضوع مهم تر اینکه قبل از هارد ریست کردن گوشی حتما از داده های مهم خود بکاپ تهیه کنید.

این روش‌ها معتبرترین روش‌های ریست فکتوری کردن گوشی های سامسونگ است.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *